Arama
Filtreleme
Tedarikçi

Ölçü Seçiniz

Fiyat Aralığı
Çok Satanlar

 Akrilik Halı Modelleri

 

Akrilik halı; yüne çok benzeyen yapay elyaf modelleridir. Dünyanın artan yün ve yüne benzeyen elyaflara olan ihtiyacı sonucunda bulunmuştur. Akrilik elyafa yün görünümü vermek kolaydır.  Bu modeller hem estetik hem üstün performanslıdır.

 

Bu özelliği ile son yıllarda tercih edilen halı modelleri arasındadır. Homojen ve esnek yapılıdır. Gözenekleri yoktur ve çoğu halı bileşenine göre oldukça kullanışlıdır. Gözeneksiz yüzeyinin olması kolay temizlenmesini sağlamaktadır. Bakteri oluşumuna izin vermez. Akrilik halı modelleri deterjanlı su ve bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir. Hijyeniktir ve leke tutma özelliği yoktur.

 

Neden Akrilik Halı Tercih Edilmeli

 

Akrilik halıların tercih sebebi hem kullanışı hem de ekonomik olmasıdır. Kullanışlı olmasının altında birçok neden yatmaktadır. Bunları bilen müşteriler, exi5 bünyesinde bulunan ekonomik ve kullanışlı olan akrilik halı çeşitlerinden yana tercihlerini kullanır.

 

Kullanışlı olmasının sebeplerinden birisi ipeksi bir yüzeye sahip olmasıdır. İlk görüşte dokunma isteği uyandıran akrilik halı modelleri darbe, termal şok ve maruz kalabileceği kimyasallara karşı oldukça dirençlidir. Homojen bir halıdır. Eğer üzerinde leke, çizik ya da yanık gibi izler olursa basit bir zımpara işlemiyle bunlardan kolaylıkla kurtulur.

 

Akrilik Halı Özellikleri

 

Akrilik halı yanmaz özelliğe sahiptir. Çok özel bir malzemeden üretilir. Üzerinde sigara ya da mum unutulsa bile akrilik halı yanmaz. Olası yanık izlerinden ise kolaylıkla kurtarılır. Maliyet açısından bakacak olursak kolaylıkla üretilir. Standart ahşap işleme makineleriyle işlenir.

 

Kesmek oldukça basittir ve ısı yoluyla şekillendirilir. Bu durum akrilik halı modellerinin fiyatına yansır. Exi5 bünyesinde her bütçeye uygun akrilik halı bulunur. Bu halılar çevre dostudur. Bileşiminde akrilik ve doğal minareler vardır. Sağlığa zararı olmadığı akrilik halı modelleri sağlık alanında da kullanılmaktadır.

 

Ev hanımlarının tercih etmesinin en büyük nedenlerinden birisi de kolay temizlenmesidir. Pahalı bakımlara ve temizleme ürünlerine gerek duymadan bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenen akrilik halı kullanımı yaygınlaşmıştır.

 

Günümüzde akrilik halı tercih eden kişilerin sayısı oldukça fazladır. Temizleme kolaylığının yanı sıra oldukça farklı desen ve renklere sahip olan bu halılar yün halıların yerini almaya başlamıştır. Yün halıdan sonra aynı kaliteye yakın ve farklı özellikleriyle kaliteli halı kategorisinde yer almaktadır. Bu nedenle hem konforu hem sağlığı hem de şıklığı aynı halıda görmek isteyenlerin tercihi akrilik halı olmalıdır. Çoğu satış noktasından daha uygun fiyatlarda burada bulacağınız akrilik halı çeşitleriyle ev dekorasyonu oldukça eğlenceli bir hal alır.

 

 

Tüm Markalar
1 2 3 4 ... 7 >
167,39 TL KDV Dahil
180,90 TL KDV Dahil
167,39 TL KDV Dahil
180,90 TL KDV Dahil
167,39 TL KDV Dahil
180,90 TL KDV Dahil
167,39 TL KDV Dahil
180,90 TL KDV Dahil
167,39 TL KDV Dahil
180,90 TL KDV Dahil

Sıralama Seçiniz

1 2 3 4 ... 7 >