Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Çocuk Odası Halısı

Halı ayaklarımızın altındaki bir dünyadır. Eskiden tek tip ve her yere serilen halılar günümüzde farklı amaç ve odalar için farklı tasarlanır hale gelmiştir. Çocuk odası için ayrı, koridor için ayrı, yatak odası için ayrı halı modelleri üretilmektedir. Halılardaki bu çeşitlilik aynı zamanda üretim stillerinden kaynaklanmaktadır. Farklı amaçlar için farklı ebat ve renklerde halılar üretilmektedir. Çocuk odası halısı da farklı renk ve motifler barındırmaktadır.

Her oda için farklı halıların seçilmesi aslında halıların barındırdığı özelliklerden kaynaklanmaktadır. Çocuk odası için seçilen halılarda genellikle çizgi kahraman motifler olmaktadır. Çocukların severek ve eğlenerek üzerinde oynadıkları halılar aynı zamanda çocukların zihin dünyalarında da yeni kapılar açılmasına neden olmaktadır.

Çocuk Odası Halısı ve Özellikleri

Çocuk odası halısı alacaksanız kararsız kalmanız içten bile değildir. Çünkü birçok farklı özelliğe sahip halılar bulunmaktadır. Öncelikle kullanılacak odanın ebatlarına uygun halıyı bulmak gerekmektedir.  Günümüzde 800x600, 120x170, 160x230, 200x290 ebatlarında standart çocuk odası halıları üretilmektedir. Bu ebatlardan odanıza uyan bir ya da birkaç tane halı alarak odanızı süslemeniz mümkündür.

Çocuk halısı denilince sadece boyuta bakmak yanıltıcı olmaktadır. Aynı zamanda kullanılacak halının hammaddesi de önemlidir. Çocuk odası halıları genellikle sağlığa uygun olan akrilik ya da polipropilen hammaddelerinden üretilmektedir. Siz de alacağınız halıda sağlığa zararlı malzemelerin olmadığından emin olarak almak istersiniz.

Bir halı satın aldığınızda o halıyı uzun süreler kullanmak istersiniz. Bu durum ancak sağlam bir hal almak ile mümkündür. Bir halının sağlamlığı genellikle ilmek sayısı ile ölçülmektedir. Piyasada 480000 ilmek ile dokunmuş halı çeşitleri bulmak mümkündür. Halıda ilmek sayısı uzun ömürlülük adına çok önemlidir. Bu nedenle halı alırken ilmek sayısına dikkat etmek gerekmektedir.

Çocuk Odası Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir

Eğer bir ebeveyn iseniz ve çocuğunuza bir çocuk odası halısı almak istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Öncelikle çocukların cıvıl cıvıl ruh dünyalarına renk katmak için renkli halılar seçebilirsiniz. Günümüzde sadece renk değil aynı zamanda süper kahramanlar ve çeşitli motifler de halıların üzerinde kendine yer bulmaktadır. Bu farklı seçenekler arasından çocuğunuza uygun bir ürün seçerek onu mutlu edebilirsiniz.

Çocuk odası halısı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus halının sağlığa etkileridir. Maalesef günümüzde bazı firmalar insan sağlığını hiçe sayarak kanserojen malzemeler ile üretim yapmaktadır. Çocuğunuzun odasına kanserojen bir ürün sokmak istemezsiniz. Bu nedenle çocuk halısı alırken güvenilir üreticileri ya da güvenilir ithalatçıları seçmeniz faydanıza olacaktır.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.