Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 6 7
Toplam 109 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6 7

Genç Odası Halı

Evlerimizin tabanlarını süsleyen halılar farklı odalar için farklı konseptlerde üretilmektedir. Örneğin mutfağa alınacak bir halı ile yatak odasına alınacak bir halı aynı olmamaktadır. Genç odası halı bakıyorsanız klasik halı modellerinin dışına çıkabileceğinizi aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz. Genç odası için genel eğilim gençlerin yapısına uygun olarak hız ve enerji odaklıdır.

Gençler eğlenmeyi severler. Bu nedenle de odalarını dizayn ederken eğlenceli ürünler kullanmak faydalı olacaktır. Bunun yanında gençlik farklı rol modellerin benimsendiği, farklı rüzgârlara eğilim gösterilen bir dönemdir. Genç bir çocuğunuz var ise onun bu eğilimlerinin farkında olup buna göre bir oda hazırlamak şık olacaktır.

Genç Odası Halı Çeşitleri

Genç odası halı modelleri arıyorsanız bu durumda birçok farklı modelin karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Genç odası halı seçiminde bazı hususlar dikkat çekmektedir. Halının rengi, ebatları, üretildiği malzeme, günün renklerini taşıyıp taşımaması halı alırken akla gelen başlıca hususlardır.

Halının sağlamlığı kullanılan iplikten dikiş sayısına birçok farklı etmenin buluşması neticesi ortaya çıkmaktadır. Günümüzde halılarda hijyenik nedenler ve uzun ömürlülük adına akrilik malzemesi kullanılmaktadır. Akrilik güvenli evlerinizde kullanabileceğiniz bir hammaddedir. Bunun yanı sıra halının ilmek sayısı da önemlidir. Genellikle 384000 ve üzeri ilmek sayısı bir halıya kaliteli ve uzun ömürlü damgası vurmak için yeterli olmaktadır.

Alacağınız halının sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu anlamanın en iyi yolu ona dokunmak olsa da internetten satışlarda bu mümkün olamamaktadır. Bu nedenle genç odası halısı alırken sertliğini anlamanın en iyi yolu halının hav yüksekliğine bakmak olmalıdır. Ortalama sertlikteki bir halı için hav yüksekliğinin orta karar olması yeterlidir. Çok kısa hav yüksekliğine sahip halıların sert olduğu bilinmelidir.

Genç Odası Halı Çeşitlerinde Önemli Noktalar

Genç odası halı alırken çeşitli ayrıntıların öneminden bahsettik. Bu bahsi geçen özellikleri genellikle halının kalitesini belirleyen unsurlardan oluşmaktadır. Halıda kalitenin yanında renk ve tasarım da önemlidir. Özellikle bir gence alınacak halılarda onun ruh dünyasına hitap eden renkler ve tasarımlar ağır basmalıdır. Böylelikle çocuğunuz bu halıyı severek odasında kullanabilir.

Günümüzün renk trendleri farklılık gösterse de gençler genelde açık mavi, turkuaz, pudra renklerini ve ara tonları tercih etmektedir. Çocuğunuzun odasını düzenlerken onun renk ve desen seçimlerine özen göstererek doğru bir seçim yapmış olursunuz.

Renk seçiminin yanında halı üzerindeki desenlerin seçimi de önemlidir. Sıradan ve düz bir halı almak yerine abartıya kaçmayan, nispeten sade desenlere sahip bir halı seçmek görsellik ve estetik açısından faydalı olacaktır.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.