Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 9 10 11
Toplam 183 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 9 10 11

Koridor Halıları

Evlerde her yeri halı ile kaplamak pek tavsiye edilmese de özellikle koridorların ince uzun halılar ile kaplandığı görülmektedir. Koridorları yolluk tarzı ürünler ile kaplamak mümkün olsa da şık koridor halıları ile kaplamak daha modern bir görüntü elde etmek için yerinde olacaktır. Artık birçok ev hanımı koridorları boydan boya halılar ile kaplama yoluna gitmektedir.

Koridor halılar koridorların genişliğinin az olması nedeniyle özel olarak üretilmektedir. Bunun yanında koridorunuza uygun bir halı kestirebilmeniz de mümkündür. İster kestirin ister ise de tek parça halinde alın koridoru boydan boya kapatan halılar kullanarak estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Halısız boş koridorlar gelen misafirlerin dikkatini çeken bir detaydır.

Koridor Halıları ve Nitelikleri

Koridor halıları diğer halılar gibi kendine has özelliklere sahiptir. Halı deyip geçmemek gerekmektedir. Günümüzde bilinçli tüketiciler halı alırken özelliklerine dikkat ederek almaktadır. Koridor halılarında dikkat edilen üretildiği malzemedir. Uzun ömürlü bir alışveriş yapmak isteyen tüketiciler genellikle akrilik ürünlerini tercih etmektedir.

Halı alırken özellikle sık sık ev değiştiren müşterilerin halının boyutlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Her evin ebatları ve koridor boyları farklı farklı olabildiğinden orta değerde boyutlara sahip olmak faydanıza olacaktır. 80x600, 160x230, 200x290 boyutlarında halılar piyasada bulunan ortalama halı boyutlarıdır. Bunun yanında halının ağır olmaması kolay taşınmasını sağlamaktadır.

Koridor halısı alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de halının ilmek sayısıdır. İlmek sayısı yükseldikçe halının sıklığı ve sağlamlığı artmaktadır. 384000 ilmek sayısı bir halıya sağlamdır diyebilmek için yeterli bir ilmek sayısıdır. İlmek sayısının yanı sıra halının sertliğini ve yumuşaklığını belirleyen niteliğe de hav yüksekliği adı verilmektedir. 13 MM hav yüksekliği genellikle orta değer kabul edilir ve rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Koridor Halıları Neye Göre Seçilmelidir

Koridor halıları denilince akla hemen koridorlar gelse de evin birçok farklı noktası için kullanılan halılar koridor halısı olarak adlandırılmaktadır. Mesela şömine önüne çekilecek bir halı da koridor halısı olarak adlandırılmaktadır. Koridor halıları şekil ve ebat olarak farklı farklı olabilmektedir.

Koridor halısı seçerken seçeceğimiz halının evi güzel göstereceği gerçeğini de unutmamak gerekmektedir. Oda halılarından farklı olarak eve gelen misafirlerin ilk dikkat ettiği eşyalardan birisi de koridor halılarıdır. Koridor halısı seçerken bu gerçeğe göre hareket etmek yararlı olacaktır. Modern çizgiler barındıran ve moda renkler ile bezenmiş halılar evinizi de şık gösterecektir. Halı seçiminde ayrıca kullanılan desenler önemli bir yer tutar.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.