Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 6 7 8
Toplam 139 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 6 7 8

Mutfak Halıları

Mutfak ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği alanlardan birisidir. Ev hanımları vakitlerinin çoğunu mutfakta geçirdiklerinden dolayı mutfaklarının güzel görünmesini isterler. Bir mutfağı güzelleştiren eşyaların listesine perdeler ve halılar girmektedir. Özellikle halılar, mutfak halıları ev hanımlarının mutfakta tertip ve düzen sağlamaları adına önemli bir detaydır.

Mutfaklarının düzenli ve daha az kir gösteren bir yapıda olmasını isteyen ev hanımları mutfakta halı kullanımına özen göstermektedir. Mutfakta kullanılacak halılar hem çok yer kaplamamalıdır, hem de estetik bir görünüme sahip olmalıdır. Estetik görünüme sahip halılar ile mutfakta geçirilen dakikaların daha hoş zamanlar olması mümkündür. Bu durumun farkında olan ev hanımları evi güzelleştirmeye mutfaktan başlarlar.

Mutfak Halıları ve Çeşitleri

Mutfak halıları aslında birçok farklı renk ve çeşit barındırmaktadır. Köşeli ve kare şeklinde olan halılardan, ince uzun yolluk tarzı halılara birçok farklı halı mutfaklarda tercih edilmektedir. Şekillerinin yanı sıra üretiminde kullanılan malzemeden, hav yüksekliğine mutfak halısı seçerken daha birçok özelliğe dikkat etmek gerekmektedir.

Hav yüksekliği bir halının sertliği hakkında bir fikir edinmemizi sağlar. Hav yüksekliğine bakarken ortalama değerlerin daha makul olduğunu bilmek yeterlidir. Hav yüksekliğinin yanı sıra halıda ilmek sayısı da önemlidir. Sağlam ve uzun ömürlü bir halı için 384000 ilmek sayısı ve üstü ideal bir orandır.

Mutfakta kullanılacak halının evin diğer odalarında olduğu gibi sağlıklı olması istenen bir özelliktir. Plastik ve türevlerinden üretilen halılar genellikle tavsiye edilmemektedir. Polipropilen ya da akrilik malzemeden üretilen halılar hem daha sağlam hem de daha sağlıklıdır. Halı alırken kanserojen olmayan bu tür malzemelerden imal edilmiş halılar seçmek iyi olacaktır.

Halıda kullanılan iplik türü ve dokuma metodu halı alırken dikkat edilebilecek bir diğer husustur. Polyester iplik ile dokunmuş ve el dokuma görüntüsü verilmiş halılar mutfağınızı daha şık gösterecektir.

Mutfak Halıları Nasıl Seçilmelidir

Evimize mutfak halıları seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk unsur halının boyutu olmalıdır. Piyasada 160x230, 120x170 boyutlarında halılar bulabilmek mümkündür. Mutfakta halı seçiminde esas olan her noktanın kaplanmaması olduğundan buna göre halı seçmek yararlı olacaktır.

Her ev hanımı mutfağının gösterişli olmasını ister. Bunun yolu da şık halılardan geçmektedir. Son moda trendleri üzerinde barındıran halılar ile mutfağı daha gösterişli bir hale getirebilmek mümkündür. Halı üreticilerin modayı yakından takip ederek halılarda modayı kullanmaları tüketicinin son moda olan ürünlere kolayca ulaşabilmesini sağlamaktadır.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.