Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 63 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Yatak Odası Halıları

Yatak odası evin mahrem bir alanı olup, bu alanın düzeni ve tertibi önemlidir. Dinlenmek için ideal bir atmosfer olması yatak odasını daha kullanılabilir hale getirecektir. Yatak odasında kullanılan eşyalar odanın havasını belirlemektedir. Özellikle kullanılan yatak odası halıları odanın havasını başlı başına değiştirebilmektedir. Yatak odası için kullanılan halılarda diğer odalarda kullanılan halı modellerinden farklı olarak rahatlık ve estetik duyguları ön plana çıkmaktadır.

Rahatlık ve estetiğin önemli olduğu yatak odası halıları farklı ebat ve boyutlarda üretilmektedir. Ebatları farklı olsa da yatak odası halısı seçerken halının diğer yatak odası aksesuarları ile uyumlu olmasına dikkat edilir. Mesela halıda renk seçimi yaparken komidinin rengi ile uyumlu bir renk seçmek faydalı olacaktır.

Yatak Odası Halıları ve Genel Özellikleri

Yatak odası halıları seçilirken bazı hususların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Öncelikle her ev sahibi evine aldığı ürünün kalitesine önem vermektedir. Halı alırken de bu önemlidir. Bu nedenle halı alırken üretici firma ya da ithalatçı firmanın güvenilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bilindik koleksiyonlardan seçilecek ürünler daha uzun ömürlü olacaktır.

Halı seçerken dikkat edilecek birkaç husus daha vardır. Bunlardan birisi halının ebadıdır. Bilindiği üzere geleneksel yatak odalarında yatak karyolası, gardrop gibi eşyalar bulunmaktadır. Bu eşyalar yer kaplayan eşyalar olup, yatak odası halısı seçiminde uygun ebatlarda ürünler seçmek yararlı olacaktır. Piyasada en çok satılan halıların ebatları, 80x600, 160x230, 200x290 şeklindedir. Odanızın boyutlarına bakarak bir ya da birkaç halı ile odanızı kaplamanız mümkündür.

Yatak odası halılarında genel olarak akrilik ürünler kullanılmakta olup, bu ürün sağlıklı ve sağlam bir malzemedir. Halıların sağlamlığını sadece akrilik olup olmaması belirlemez. Bunun yanında ilmek sayısı da önemli bir detaydır. İlmek sayısı halının sıklığını ifade eder ve 384000 gibi bir değer sık dokunmuş bir halı anlamına gelmektedir.

Yatak Odası Halıları Neye Göre Tercih Edilmelidir

Yatak odası halıları tercih edilirken halının renkleri, halıda kullanılan motifler önem kazanmaktadır. Hiç kimse yatak odasının kasavetli olmasını istemez. Bu nedenle yatak odası için halı alırken mümkün mertebe açık renkler tercih edilmelidir. Çok açık renklerin temizliği zor olup, insanları genelde ara tonları tercih etmektedir.

Yatak odasının şık ve gösterişli görünmesi her ev hanımının rüyasıdır. Şık ve modern bir yatak odası için modern çizgilerden esinlenmiş halılar seçmek yerinde olacaktır. Modern bir yatak odası için modern halılar kullanmak doğru bir karar olacaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.